שימוש ב- CDN באתרי וורדפרס

שרתי ענן באתרי וורדפרס

שימוש ב- CDN הגודל לא קובע? המהירות- כן! למהירות שבה דפים נטענים באתר עשויה להיות חשיבות מכרעת, לא אחת קריטית, להישארותם של גולשים בו או לעזיבתם. עיכוב בהעלאת האתר עצמו יכולה לגרום לפקיעת סבלנותם של הממתינים כבר לאחר שניות אחדות. המהירות היא אפוא גורם משמעותי ביותר ויש להידרש אליו כמרכיב שלא ניתן להפריז בחשיבותו בתכנון אתר ובעיצובו. חשוב לציין, כי המהירות של טעינת הדפים משפיעה על חוויית המשתמש באתר וכמו כן מקלה על הגלישה שלו ובעיקר להגעתו אל הדפים השונים באתר. טכנולוגיה וטכניקות שונות מאפשרות כיום לשפר באופן משמעותי את זמן טעינת הדפים באתר- כלומר להאיצו – ובהן, לדוגמה, כיווץ קבצים, שימוש בתמונות רקע בספרייטים, שימוש בזיכרון מטמון ועוד. מיצוי הפוטנציאל של כל אחד מהכלים מתאפשר הודות לכלים המסוגלים לנתח את הזמן שיידרש לטעינת הדף ולהציע דרכים לשיפורו. אחת מהן היא CDN ובשמה המלא - Content Delivery Network.  מדובר ברשת הפצת תוכן.

בניית אתרים בוורדפרס מבוססי CDN מנועי חיפוש כמו גוגל, בינג, יאהו ודומיו אוהבים ומעודדים מהירות באתר. כשאתה מחבר את אתר הוורדפרס שלך לשירות כמו CDN אתה פותח את עצמך לעולם ומציע אפשרויות וערך מוסף שלא לכל אתר אחר יש. כולם יודעים שכל פסיק קטן שתשפר באתרך וכל אלמנט שתוסיף וכל מאמר שתוסיף ישפר באחוז מסויים את דירוג אתרך בעייני מנועי החיפוש. לשם כך שירות ה- CDN הינו פיתרון מצויין על מנת לשפר ביצועים ולמקסם יעדים ובכך לשפר את דירוג האיכות של אתר הוורדפרס שלנו. פנו אלינו כדי לקבל הצעה להתממשקות אתר וורדפרס קיים או חדש לשירות CDN.

האתר כאוצר זו רשת שמורכבת ממערכת שרתים המפוזרים בחוות שונות ברחבי העולם ומטרתה לאפשר למשתמשים במקומות שונים נגישות וזמינות גבוהות. המערכת מאפשרת יצירת העתקי מטמון (Cache) של קבצים ותכנים, לרבות תמונות, מהאתר, העתקם ושכפולם לכל שרתי הרשת בכל רחבי העולם. גלישת גולשים באתר מאפשרת לכל גולש בכל מקום ובכל זמן ליהנות מאתר הנטען לא מתוך השרת המקומי של בעליו אלא משרתים הקרובים יותר למקום שממנו הוא גולש. למיקומו ולניטור מיטבי של תעבורת השרתים יש השפעה ישירה על מהירות טעינת האתר והדפים השונים בו. לקיצור משך הטעינה יש אפוא השפעה מכרעת על הגולשים. מדובר בשירות חשוב וחיוני מאין כמוהו, המגביר את הסיכוי לכך שמי שמחפש את האתר שלכם ומי שחשוב לו לגלוש ולקבל מענה לצרכים שונים שהאתר יכול לספקם יעשה זאת ללא כל קושי. העתקי מטמון הם, אכן, אוצר יקר לכל אתר.

האם דרוש שירות זה לכל אתר? רשתות CDN נותנות מענה מיטבי לסוגיית התעבורה. הם מתאימים בעיקר לאתרים שמקיימים תנועה רבה בתדירות גבוהה ולמספר רב של יעדים. אין סיבה, ודאי לא הכרח, כי אתרים קטנים ובינוניים ישקיעו כסף בשכירת שירותיה של רשת להפצת תוכן, להוציא כאלה שיש להם גולשים רבים בכלל ולקוחות רבים בפרט בחו"ל, הצורכים מידע ומבצעים הזמנות באמצעות האתר. טיפ: יש רשתות CDN אחדות שהן בחינם. ניתן לטעון ספריות וקבצים פופולאריים מרשת CDN של גוגל במקום לעשות זאת מהשרת שלנו. היתרון הוא בכך כי ניטור התנועה והפריסה הרחבה בשרתים הגדולים של הרשת מאפשרים הורדה מהירה יותר של ספריות למחשב ומהירות טעינת הדף בהם מהירה יותר. כך לא מוטל עומס רב על הדפדפן שלנו אשר עלול להאט מאוד את התנועה ואף לעכב אותה, מאחר שדפדפנים מגבילים את מספר הקריאות האפשרי בו זמנית מכל דך לדומיין מסוים. במידה שיש לנו קבצים רבים שכולם מצויים על השרת שלנו ואנחנו רוצים לטעון את כולם- אנחנו מגיעים להגבלה של הדפדפן ונאצלים להמתין עד לסיום טעינתו של אחד הקבצים. כמו בכל סוג שירות שעולה כסף (למעט הרשתות החינמיות) והרשתות הטובות של CDN אכן עולות כסף, חשוב ומומלץ לעשות חישוב עלות- תועלת. על מנת לקבל מידע נוסף על אודות רשת ייחודית זו וכדי לברר ולוודא האם שימוש ברשת CDN נדרש לכם והאם יש בו כדי לשפר את התקשורת שלכם עם גולשים אתם מוזמנים לפנות אל גיא לב לאפיון צרכים ושימושים ולבחינת כדאיות השימוש ברשת זו, כמו גם לקבלת מגוון שירותים בתחום המחשב.

לייעוץ בנושא שרתי ענן, פנו אלינו עכשיו.
תוכן ההודעה
בואו נכיר

בואו נכיר.

פנו אלינו בנושאי אתגרים, פרויקטים, שיפורים או ייעוץ

תודה! ההודעה נשלחה בהצלחה.
אודותינו

נעים להכיר.

סטודיו לשיווק דיגיטלי

שיווק בדיגיטל, מורכב ועשיר. מגוון אפשרויות פרסום ואתגר הניהול גדול. סטודיו דיגיטל בעל אנשי מקצועי רבי תחום ובעלי נסיון רב אשר יעמדו לרשותכם בעת בכדי למקסם את התוצאות במגוון ערוצי הפרסום. כל זאת במעטפת של סטודיו בוטיק דיגיטלי טכנולוגי שחי דיגיטל 24/7 בכדי לתת לכם את הפתרונות הטובים ביותר.

את הסטודיו מוביל גיא לב, בעל ניסיון עשיר בעיצוב, פיתוח ושיווק באינטרנט, משנת 2004. אחראי על הצלחות כמו אתר וואלה טורס, מעריב, הובלת פרויקטים בחברת טויוטה, סלקום, הפניקס ועוד. בעל ידע רב בעולם השיווק, חי ונושם דיגיטל 24/7.

ביחד עם צוות מוביל שגיבשנו, מעניקים ייעוץ שוטף וכן פתרונות טכנולוגים מורכבים ועד ניהול והובלת קמפיינים ברחבי ערוצי הפרסום. בסטודיו שיווק דיגיטלי נוכל להעניק לכם למעשה את כל פתרונות הדיגיטל במקום אחד.