הנגשת אתר

נגישות אתרים - מה החשיבות, חסרונות, ועוד.

חשיבותו של נגישות אתר

מהו המנוע והמנוף השיווקי האפקטיבי, האטרקטיבי ואם לתמצת- האולטימטיבי? אין ספק כי התשובה היא אחת ויחידה: רשת האינטרנט. היא מהווה המחשה למשמעות היות העולם כפר גלובאלי, את האפשרות לנהל עסקים חובקי עולם מחדר קטן, ללא צורך לצאת ממנו אל העולם הרחב (אף שמומלץ לעשות זאת). הרשת מהווה מקור מידע בלתי נדלה בכל תחום ועניין. היא מספקת שירותים ומוצרים חיוניים ביותר. הנגישות לאתרים הופכת להכרח על מנת לנהל כיום, בשנת 2015, שגרת חיים תקינה בכלל ועל מנת ליהנות מאיכות חיים בפרט. ההכרח לאפשר נגישות למוגבלים ולנכים למקומות שונים כולל גם את רשת האינטרנט. בשלהי שנת 2013 יישרה ישראל קו עם מדינות רבות ברחבי העולם ומאז היא מחייבת בחוק הנגשה של אתרי אינטרנט.

היתרונות של הנגשת אתרי אינטרנט

היא מקלה על אנשים עם מוגבלויות לגלוש והיא משפרת את חוויית המשתמש שלהם. היא מאפשרת ללקויי ראייה לגלוש, כמו גם לאנשים מוגבלים אחרים, המתקשים להפעיל את המקלדת ואת העכבר. אתרים נדרשים להיות מונגשים גם ללוקים בלקויות למידה, במי שאינם מכירים את השפה, למתקשים לתפעל אתר ולהתמצא בו, לנרתעים מטכנולוגיה ועוד. חשיבות ההנגשה נובעת הן מהאינטרס המובהק של רבים מבעלי האתרים להגדיל את כמות הגולשים באתר ובתוך כך לזכות בלקוחות פוטנציאליים רבים יותר, והן כחלק מהמחויבות ומהאחריות של החברה כלפי האנשים החיים בה. העובדה כי הנגישות מעוגנת כיום בחקיקה (חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, תקנות נגישות לשירות - סעיף 35 להנגשת אתרי אינטרנט) נותנת משנה תוקף לכך.

חסרונות ההנגשה של אתרי אינטרנט

אין ספק כי החוק המחייב להנגיש נדרשים בעלי האתרים המחויבים להנגישם, כגון מוסדות ציבור, מערים בפניהם קושי בלתי מבוטל והוצאה כספית הכרוכה בעלויות ההנגשה, היות שקיימים סעיפים רבים שיש לבצעם כמתחייב מהחוק. הנגשה היא פעולה מורכבת העלולה לחייב ארגון לשכור שירותים של יועץ מומחה בתחום, מה שכרוך כמובן בהוצאה כספית, מה שיידרש גם אפ האתר מורכב. חיסרון נוסף הוא העונש הכבד (קנס של 150.600 ₪) הקבוע בחוק למי שמפר את התקנות וחשש מפסיקת בית המשפט שאוסרת על העיסוק בעסק לכל תקופה שתיקבע על ידו.

מועדי ההנגשה

החוק קובע כי יש להנגיש כל אתר קיים שעלה לאוויר החל מתאריך 25.10.2015. כמו כן על כל אתר קיים לבצע התאמות נגישות לא יאוחר מיום 25.10.2016. תוספות שונות לאתרים קיימים כגול תבניות ומדורים חדשים, יש לבצע החל מאוקטובר 2015.
אולם לקראת סוף שנת 2016 עודכן החוק בגלל שמרבית מאתרי הממשלה לא הונגשו עדיין, מכאן שיש לכולם כשנה שלמה על מנת להנגיש את אתרם.

חשיבות החוק ותועלתו

מכלול ההיבטים של חוק ההנגשה מעלה כי יש ב וברכה ותועלת עבור כ- 25% מכלל אזרחי המדינה המוגדרים כבעלי מוגבלויות בדרגות שונות. יישום החוק מאפשר להם ליהנות מזכות בסיסית, להפיק ולמצות את מלוא התועלת הגלומה באינטרנט ולאפשר להם להפוך אותו גם למקור של עבודה ופרנסה, גם כמקור בילוי ולקיים באמצעות הרשתות החברתיות שבו ושא הפלטפורמות והממשקים שבו קשרים חברתיים, אשר רבים מהם מתקשים לקשור אותם בשל המגבלה הפיזית בה הם לוקים. אין ספק כי העלות הכרוכה בהנגשת אתר עשויה להתברר לטווח ארוך לא רק כהוצאה נדרשת, הכרחית, אלא כהוצאה מחוללת הכנסה. אתר מונגש מאפשר חשיפתו לעיני כל הציבור, לרבות מי ממנו אשר בהעדר הנגשה היה מודר ממנו ולא נחשף את המידע החשוב שבו. בנוסף, באתרים של מוסדות ציבור בכלל ומוסדות ממשלתיים בפרט ניתן להוריד טפסים, לבצע תשלומים, מה שחוסך זמן וכסף מרבים בכלל ומבעלי מוגבלויות בפרט. צור קשר עוד עכשיו עבור בניית אתרים בוורדפרס - הכולל הנגשה.
תוכן ההודעה
בואו נכיר

בואו נכיר.

פנו אלינו בנושאי אתגרים, פרויקטים, שיפורים או ייעוץ

תודה! ההודעה נשלחה בהצלחה.
אודותינו

נעים להכיר.

סטודיו לשיווק דיגיטלי

שיווק בדיגיטל, מורכב ועשיר. מגוון אפשרויות פרסום ואתגר הניהול גדול. סטודיו דיגיטל בעל אנשי מקצועי רבי תחום ובעלי נסיון רב אשר יעמדו לרשותכם בעת בכדי למקסם את התוצאות במגוון ערוצי הפרסום. כל זאת במעטפת של סטודיו בוטיק דיגיטלי טכנולוגי שחי דיגיטל 24/7 בכדי לתת לכם את הפתרונות הטובים ביותר.

את הסטודיו מוביל גיא לב, בעל ניסיון עשיר בעיצוב, פיתוח ושיווק באינטרנט, משנת 2004. אחראי על הצלחות כמו אתר וואלה טורס, מעריב, הובלת פרויקטים בחברת טויוטה, סלקום, הפניקס ועוד. בעל ידע רב בעולם השיווק, חי ונושם דיגיטל 24/7.

ביחד עם צוות מוביל שגיבשנו, מעניקים ייעוץ שוטף וכן פתרונות טכנולוגים מורכבים ועד ניהול והובלת קמפיינים ברחבי ערוצי הפרסום. בסטודיו שיווק דיגיטלי נוכל להעניק לכם למעשה את כל פתרונות הדיגיטל במקום אחד.